Розширений пошук

Пам'ятник українцям, померлим у таборі Домб'є

Адреса: Польща, Краків, Раковицький цвинтар, сектор 73
GPS: 50.077014 19.948954
Створення / перша згадка (рік): 
1999
dabie_1_0.jpg

Польсько-українська війна 1918-1919 закінчилась поразкою української сторони, що згодом спричинило перехід територій ЗУНР до Польщі. За Субтельним, у цій війні загинуло приблизно 10 тис. поляків і 15 тис. українців.

Вояки Української Галицької Армії, які потрапляли до польського полону, утримувалися в декількох концентраційних таборах, які дістались полякам від колишньої Австро-Угорської імперії. Одним з них був табір №1 у Домб'є (польс. Dąbie, нині у межах Кракова). У цьому таборі утримувалися також полонені червоноармійці. Є достатньо даних, що умови утримання в'язнів були жахливі і стимулювали високу смертність. Померлих у Домб'є полонених українців ховали на Раковицькому цвинтарі.
У 2000 за участі тоді прем'єр-міністра України Ющенка В. тут у секторі 73 був урочисто відкритий пам'ятник померлим українцям. Пам'ятник являє собою величний земляний монумент, увінчаний кам'яною стелою з гранями у формі хрестів та українською державною символікою; під стелою знаходиться кам'яна плита з написом польською і українською мовами: "Тут спочивають українці - вояки, офіцери та цивільні особи, що померли в 1918-1921 роках в таборі НР1 для військовополонених та інтернованих у Кракові-Домбю. Померли, щоб воскресла вільна Україна. Краків'яни, 1999 р.".

 

 

 

Для перегляду карти треба активувати Javascript (чи просто трохи зачекайте)
© 2010 «ukrainianplaces.com»
Розробка сайту geotlon.com