Погруддя Тараса Шевченка
Пам'ятник Тарасу Шевченку на піку Шевченка розташований на найвищій висоті над рівнем моря серед усіх пам'ятників Кобзарю у світі.
Пам'ятник виготовлений у Дніпропетровську у 1964 році. Скульптор-аматор Владислав Хромов створив оригінальне зображення великого Кобзаря. Альпініст-інженер Ігор Іванченко керував формувальниками і ливарниками, які зробили відливку погруддя з легкого сплаву.
Для встановлення пам'ятника на піку Шевченка, облвиконком та Дніпропетровський міськвиконком ухвалили постанову про проведення експедиції. Незважаючи на складні погодні умови, експедиція, якою керував заслужений тренер України майстер спорту Олександр Зайдлер, пройшла вдало. Її учасники спорудили своєрідний п’єдестал з гірського каміння і закріпили на ньому 20-кілограмове погруддя. На сріблястій поверхні викарбовано: «Великому Кобзарю - альпіністи Дніпропетровська. 1964 рік».
У 1989 в зимових умовах команда Дніпропетровського облспорткомітету здійснила сходження на пік Шевченка. При двадцятиградусному морозі на одній зі скель, що примикає до вершини, укріпили меморіальну дошку (автори В.Бершов і В. Платонов).
Чергова експедиція в цей високогірний район відбулася у 2004 році. Окрім дніпропетровських альпіністів участь в ній прийняли троє балкарських. Керівник альпініади - інструктор Анатолій Бринза.
Блискавки та високогірні урагани не пошкодили найвищий у світі пам’ятник поету. Коло бюсту на вершині нами було закладено портрет Тараса Григоровича, вишитий дніпропетровськими школярами, а також буклет, присвячений його 190-річчю, який безкоштовно виготовило напередодні альпініади видавництво «Дніпро-VAL».
Джерела і посилання:
Ілля Кацнельсон. «Пік Шевченка» і височінь поета.
Анатолий Коротченко. От пика Шевченко к пику «Днепровской правды».
Днепропетровские альпинисты взошли на пик Шевченко (Кабардино-Балкария) и укрепили памятник Кобзарю.
Володимир Платонов. СХОДЖЕННЯ ДО КОБЗАРЯ.