Розширений пошук

Іллінська церква

GPS: 52.020134 27.242459
Створення / перша згадка (рік): 
1881
2011.05.09--p1070393.jpg

Побачивши фотографію цієї церкви, можна припустити, що вона ховається десь у селах Волині чи Чернігівщини. Але це не так. Щоб дістатися села, де вона розташована, потрібно виїхати за кордон... на цілих півсотні кілометрів!

 

Церква св. Іллі у с. Велемичі (біл. Велямічы) була збудована у 1881 році на місці більш давньої від 1724 року. Є інформація, що певний час церква діяла як греко-католицька (можливо з моменту побудови). Нині належить православній громаді. Церква охороняється законом Білорусі як пам'ятка архітектури.

 

Просторове планування церкви (п'ятизрубна, п'ятиверха, хрещата у плані, з пирамидальною композицією) і елементи декору (зокрема, хрестоподібне вікно), а також окремішня триярусна дзвіниця, характерні для українського народного стилю архітектури.

 

Архітектурні аналогії з Іллінською церквою в Україні можна прослідкувати на прикладах Миколаївської церкви у с. Синява на Київщині, Михайлівської церкви у с. Дашів на Вінниччині та інших.

 

Ми відвідали Іллінську церкву у травні 2011. Нижче - декілька фотографій.

На момент відвідання у церкві проходив невеличкий ремонт.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

З невідомих нам причин старі хрести були зняті і замінені на нові. Можливо, нинішні керівники парафії вирішили, що старі хрести не надто православні.

 

Поховання біля церкви.

 

 

Дзвіниця.

 

 

Джерела і посилання:

Велемичи — Велямічы — Wielemicze.

Зламаныя крыжы... 

Апісанне праваслаўных прыходаў на тэрыторыі Столінскага павета.

 

30.12.2012. Свиридов А.

Для перегляду карти треба активувати Javascript (чи просто трохи зачекайте)
© 2010 «ukrainianplaces.com»
Розробка сайту geotlon.com