Розширений пошук

Могила Дезидерія Миллого

Адреса: Словаччина, Братислава, Cintorín Slávičie údolie, Section PARK, number 60
GPS: 48.157702 17.067738
Створення / перша згадка (рік): 
1971
dezider_milly_portrait.jpg
dezider_milly_grave.jpg

Дезидерій Миллий - визначний словацький художник українського походження, який увійшов до історії модерного образотворчого мистецтва Словаччини як один з його основоположників.

 

Народився 07.08.1906 у Києві у родині священника. Закінчив педагогічну семінарію у Пряшеві та Художньо-промислову школу у Празі (1926–1933).

 

Після Другої світової війни Д. Миллий деякий час поєднував творчістьз політично-суспільною роботою. У 1945 р. його обрали членом президії Української народної ради Пряшівщини, він керував Відділом освіти та культури. Разом з іншими художниками він взяв участь в експедиції в руське село Токаїк, яке потерпіло від фашистів за підтримку партизанів.

 

Викладав у Братиславській академії мистецтв, а у 1952 був її рекотором.

 

Помер Дезидерій Миллий у 01.09.1971 у Братиславі.

Координати поховання: кладовище "Солов'їна долина", сектор "Парк", місце 60 (попередня нумерація місця: VII PARK-19).

 

Принципове ставлення Д. Миллиго до національного питання проявилося і в такій, здавалося б, дрібниці, як авторський підпис на картині. Він послідовно, до кінця своїх днів всюди виводить кирилицею „Д. Миллий“, де б це не було.

 

Заангажованість Д. Миллого в українських справах Словаччини проявилася й у тому, що суттєву частину свого мистецького доробку він заповів Музею української культури в Свиднику. Цей вчинок уможливив створення в 1983 році Галереї ім. Дезидерія Миллого як складової частини МУК. Це дозволило ще ширше представити не лише творчість Д. Миллого, але й інших, передусім місцевих та закарпатських митців. Саме на виставкових просторах Свидницького МУК (в галереї і поза нею) вже не одне десятиліття регулярно презентуються твори авторів українського походження.

 

Додаткові посилання:

Dezider Milly

Владислав Ґрешлик. Від ікон до постмодерних образів.

Cintorín Slávičie údolie

 

Для перегляду карти треба активувати Javascript (чи просто трохи зачекайте)
© 2010 «ukrainianplaces.com»
Розробка сайту geotlon.com