Розширений пошук

Зірка Джека Пеленса на Алеї Слави

Адреса: Сполучені Штати Америки, Лос-Анджелес, Алея Слави (6608 Hollywood Boulevard)
GPS: 34.101553 -118.333611
jpalance.jpg

Зірка Джека Пеленса на Алеї Слави у Голлівуді встановлена біля будинку номер 6608 на вулиці із назвою Hollywood Boulevard.

У будинку, біля якого встановлено зірку, колись був магазин сексуальної жіночої білизни Frederick's of Hollywood. Це стало стало приводом для жартів актора, який казав, що завдяки цьому він є улюбленцем жінок й на цьому поприщі не має конкурентів.

 

Джек Пеленс (при народженні — Володимир Палагнюк, 18 лютого 1919, Латімер-Майнз, Гезл Тауншіп, Пенсильванія — 10 листопада 2006, Монтесіто, Каліфорнія)  — американський кіноактор українського походження, лауреат премії «Оскар» («найкращий актор другого плану», фільм «Міські піжони», 1991).

 

Народився в родині українських емігрантів Володимира Палагнюка та Ганни Граміяк. Батько майбутнього кіноактора працював шахтарем і помер від раку легенів.

Спочатку Володимир також працював шахтарем, однак завдяки успіхам у спорті зміг уникнути цієї важкої професії. З кінця 30-их років він професійно займається боксом під псевдонимом Jack Brazzo.

 

З початком Другої світової війни він покінчив із боксерською кар'єрою — і поступив до Військово-повітряних сил США, де під час навчального польоту на бомбардувальнику B-24 його літак загорівся. Врятувавшись на парашуті, Володимир отримав опіки обличчя. Після лікування та кількох пластичних операцій Володимир Палагнюк повторно брав участь у воєнних діях, отримував нагороди і демобілізувався в 1944 році з армії.

Скориставшись пільгами для ветеранів війни, Володимир поступає до Стенфордського Університету на факультет акторського мистецтва.

 

Після університету та недовгої спроби себе у якості репортера, нарешті почалися перші ролі у театрі і кіно. З часом він бере собі псевдонім Jack Palance. Найбільшу популярність актору принесли ролі у вестернах, де він грав переважно негативних персонажів.

 

Однак премію Оскар він отримав за роль у комедійному фільмі "Міські піжони" у 1992. На церемоніі нагородження від викликав фурор, продемонструвавши здатність відтискатися від підлоги на одній руці.

 

На деякий час актор переїжджав у Європу, однак не знайшов там тих ролей, про які мріяв.

Багато працював актор і на телебаченні. Саме за внесок у розвиток телебачення він отримав зірку на Алеї Слави.

 

В Україні вперше Джек Пеленс побував у 1996 на десятиріччя чорнобильської аварії. Також відвідував кінофестиваль "Молодість" у 2004. Мріяв знятися в українському фільмі.

 

Резонансна подія відбулася у 2004 на фестивалі російських фільмів у Голлівуді "Russian nights", де Джек Пеленс відмовився від звання «народний артист Росії». Вийшовши на сцену, він сказав, що не має нічого спільного ані з Росією, ані з російським кіно. "Тут хтось щось наплутав. Я – українець, а не росіянин. І почуваюся на цих урочистостях дещо не в своїй тарілці. Тому ми з моїми друзями краще залишимо цю залу", заявив він.

 

У 2001 Джек Пеленс став одним із засновників громадської організації "Hollywood Trident Foundation", яка мала на меті об'єднання професіоналів Голлівуду українського походження.

 

Крім акторської, Джек Пеленс займався й іншою творчістю - поезією, музикою. У 1996 вийшла його збірка віршів «Forest of Love». Збірку супроводжували малюнки, виконані автором. У 1969 записав музичний альбом у стилі кантрі.

 

Був двічі одружений. Мав трьох дітей.

JackPalance.jpg

 

Помер 10.11.2006 у своєму будинку природньою смертю. Його прах був кремований.

В інтернет-просторі є відомості із посиланнями на неіснуючі джерела (наприклад, 1, 2 або 3) про начебто поховання праху Джека Пеленса у Києві згідно його заповіту. Однак достовірної інформації, чи відбулося таке поховання, немає.

 

Додаткові посилання:

Джерело фотографії зірки на Алеї слави.

New York Times: Jack Palance, 87, Film and TV Actor, Dies.

Остання роль американського "піжона" з українською душею.

Фотогалерея Памяти Джека Пеленса (Палагнюка).

Інтервью з Джеком Пеленсом (1997).

Для перегляду карти треба активувати Javascript (чи просто трохи зачекайте)
© 2010 «ukrainianplaces.com»
Розробка сайту geotlon.com